Home > Uncategorized > FCSB castiga restanța cu Voluntari și urcă pe doi

FCSB castiga restanța cu Voluntari și urcă pe doi

FCSB a învins în această seară în deplasare pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 într-un meci restanță din etapa a 18-a din Liga 1.
Darius Olaru a deschis scorul în minutul 8 pentru FCSB cu un șut spectaculos din marginea careului. Simonovski a readus egalitatea pe tabelă după o fază colectivă a ilfovenilor. Florinel Coman i-a readus pe roș-albastri în avantaj în minutul 42 după ce a finalizat simplu la colțul scurt din 10 metri.
FC Voluntari: Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Armaş, Kocic – Achim, De Lucas – Sanoh (73′ Morar), Căpăţînă, Măţan (51′ Gheorghe) – Simonovski (80′ Tîră). Antrenor: Mihai Teja;
FCSB:  Bălgrădean – Creţu, Cristea, Filip, Soiledis – Oaidă, Olaru (64′ Vînă), Moruţan( 83′ Gnohere)- Man, Tănase, Coman. Antrenor: Bogdan Vintilă;
Arbitru: Horia Mladenovici
FCSB: Cristea 79′
Cartonașe Roșii:
Voluntari: Igor Armas 43′
Cu această victorie FCSB urcă pe doi cu 42 de puncte, în timp ce Voluntari rămâne pe ultimul loc cu 11 puncte.
Etapa viitoare Voluntari urmează sa primească vizita lui Dinamo, în timp ce FCSB va înfrunta pe teren propriu pe Academica Clinceni.