Home > Fotbal > FCSB nu reușeste să treacă nici de Botoșani pe National Arena

FCSB nu reușeste să treacă nici de Botoșani pe National Arena

fcsb-botosani-liga-1

FCSB și FC Botoșani au remizat în această seară, scor 1-1 pe National Arena, într-o partidă contând pentru etapa a șasea din play-off-ul Ligii 1.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 13 cu un șut de la 20 de metri. Țigănașu a restabilit egalitatea în minutul 22 după ce a prinș un șut senzațional de la 35 de metri

FCSB: Vlad – Crețu, Miron, Cristea, Panțîru – Olaru (46′ Moruțan), Popescu, Tănase – Man, Petre (70′ Vînă), Coman (54′ Dumitru). Antrenor: Bogdan Vintilă;

Botoșani: Pap – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Florescu (90′ Carlone) – Keyta (69′ George), Babunski (90′ Ebenhofer), Askhovski – Dugandzic (90′ Fili). Antrenor: Marius Croitoru;

Marius Avram – Radu Ghinguleac, Imre Bucsi;

FCSB: 42′ Olaru, 81′ Crețu;

Botoșani: 12′ Papa, 43′ Dugandzic, 60′ Seroni;

FCSB: 16′ Cristea;

Botoșani: 31′ Papa;

După acest egal, ambele echipe acumulează 28 de puncte, FCSB fiind pe trei datorită golaverajului pozitiv, iar FC Botoșani pe 5

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu CS Universitatea Craiova, iar FC Botoșani va primi vizita Astrei Giurgiu.