Home > Fotbal > CFR câstigă cu emoții la Clinceni

CFR câstigă cu emoții la Clinceni

cfr-clinceni-liga-1

CFR s-a impus în această seară în deplasare la Clinceni, cu scorul de 2-1 (1-0), într-un meci din prima etapă a Ligii 1.

Costache a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 15, finalizând cu un șut plasat din 11 metri o minge întoarsă excelent de Deac. Clinceni a egalat în minutul 48 prin Cebotaru care a transformat o lovitură de pedeapsă dictată în urma unui fault a lui Markovici asupra lui Boli. Petrilă a adus victoria Clujenilor, finalizând cu un șut în forță din interiorul careului o minge întoarsă cu capul de Chipciu.

Clinceni: Vâlceanu – Pashov, Jutric, Patriche Nichita, Dobrescu – Achim (82′ Pârvulescu), Cebotaru (77′ Șerban), Ventura, Dumitru (82′ Gliga)- Markovic (62′ Chandarov), Boiciuc (77′ Chunchukov). Antrenor: Ilie Poenaru;

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic (89′ Păun), Boli, Cestor, Camora – Itu (58′ Debeljuh), Bordeianu, Djokovic (46′ Hoban)- Deac, Rondon (57′ Chipciu), Costache (69′ Petrilă). Antrenor: Dan Petrescu;

Cătălin Popescu- Imre Bucsi, Romică Bîrdeș;

Clinceni: 72′ Achim, 81′ Ventura, 84′ Jutric;

CFR Cluj:35′ Bordeianu, 43′ Boli, 51′ Cestor, 86′ Debeljuh;

Această victorie o duce momentan pe CFR pe locul 3 în clasament, iar Clinceni este pe 13.

Etapa viitoare, Academica va juca în deplasare cu Hermannnstadt, iar CFR va primi vizita lui Sepsi.