Home > Alte sporturi > NFL: Show în Cowboys – Falcons!! Ne pregătim de etapa a III-a

NFL: Show în Cowboys – Falcons!! Ne pregătim de etapa a III-a

nfl-romania-dallas-cowboys

Săptămâna trecută s-au desfășurat meciurile etapei cu numărul II din NFL.

Primul meci a avut loc joi noapte, când Cleveland Browns au câștigat duelul cu Cincinnati Bengals, 35-30.

Duminica (ora 20:00) s-au disputat marea majoritate a meciurilor.

Cel mai „nebun” meci a avut loc pe AT&T Stadium din Arlington (Texas), unde Cowboys a câștigat duelul cu Falcons (scor 40-39), după ce Atlanta Falcons avea un avantaj de 20 de puncte (0-20 după primul sfert).

De la ora 23:25 a avut loc un alt meci superb, pe noul mega-stadion din Los Angeles (SoFi Stadium), unde Kansas City Chiefs au câștigat în prelungiri, 23-20, contra celor de la Los Angeles Chargers. Meciul a fost decis de un field-goal a lui Butker (58 de yarzi), prin care și-a egalat recordul carierei.

Aaron Rodgers și ofensiva celor de la Green Bay Packers au fost, încă o dată, la înălțime. Packers a câștigat duelul cu Detroit Lions, scor 42-21. A fost al doilea meci pentru Green Bay cu peste 40 de puncte marcate.

Tom Brady a reușit prima victorie în tricoul celor de la Bucs, scor 31-17, cu rivala din divizie Carolina Panthers.

Seattle Seahawks s-au impus în fața celor de la New England Patriots, scor 35-30, iar în ultimul meci al etapei, Las Vegas Raiders au câștigat duelul cu New Orleans Saints, scor 34-34.

Etapa viitoare programează marele duel dintre Baltimore Ravens și Kansas City Chiefs (marți dimineață 03:15), meci în care se întâlnesc MVP-urile din ultimele două sezoane, Patrick Mahomes și Lamar Jackson.