Home > Fotbal > Craiova obține la Pitești al cincelea succes consecutiv

Craiova obține la Pitești al cincelea succes consecutiv

fc-arges-craiova-liga-1

CS Universitatea Craiova a învins-o în această seară în Trivale pe FC Argeș cu scorul de 2-1 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 5-a din Liga 1.

Cicâldău a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 9, după ce a reluat perfect o centrare a lui Vlădoiu. Koljic a făcut 2-0 în minutul 15, după ce a finalizat din interiorul careului o pasă magistrală dată cu câlcăiul de Cicâldău. Honciu a înscris golul de onoare pentru FC Argeș în minutul 88, prin Honciu care a finalizat elegant o centrare plouată în careu a lui Deac.

FC Argeș : Croitoru – Tofan, Leca, Deslandes, Mușat – Prepeliță, Colli – Grecu, Șerban (46′ Honciu), Cozma (2′ Blejdea) – Malele (79′ Mediop). Antrenor: Ionuț Badea;

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA : Pigliacelli – Vlădoiu, Constantin, Bălașa, Bancu – Bic (82′ Mateiu), Nistor, Cicâldău – Ivan (69′ Mihăilă), Koljic (81′ Tudorie), Baiaram (58′ Bărbuț). Antrenor: Cristiano Bergodi;

Lucian Rusandu – Marius Badea, Imre Bucsi;

FC Argeș : 78′ Colli;

Cu această victorie, CS Universitatea Craiova este lider în continuare cu 15 puncte. FC Argeș este pe 15 cu un singur punct.

Etapa viitoare, FC Argeș va juca în deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, iar Craiova va primi vizita lui Poli Iași.