Home > Fotbal > Victorie smulsă pe final de FCSB în deplasare la Academica Clinceni

Victorie smulsă pe final de FCSB în deplasare la Academica Clinceni

academica-clinceni-fcsb-liga-1

FCSB a învins-o în această seară în deplasare pe Academica Clinceni în deplasare cu scorul de 2-0 (0-0), în ultimul meci al etapei a 7-a din Liga 1.

Denis Man a deschis scorul în minutul 86 pentru oaspeți, după o acțiune personală și un șut din marginea careului la colțul scurt ce s-a dus în vinclu. Olimpiu Moruțan a făcut 2-0 în minutul 89, după ce a pătruns în careu, a driblat un adversar și a șutat fără speranțe pentru portarul advers.

Academica Clinceni: Vâlceanu – Pashov, Jutric (83′ Dumitru), Patriche, Dobrescu – Cebotaru, Cascini – Cordea, Chunchucov (72′ Boiciuc), Petrescu (46′ Achim) – Andronic (46′ Rusescu). Antrenor: Ilie Poenaru;

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Miron, Panțîru – Moruțan, Popescu (46′ Perianu), Tănase – Man, Buș (65′ Vînă), Buziuc (46′ Popescu). Antrenor: Toni Iuruc;

Adrian Cojocaru – Marius Marchidanu, Alexandru Vodă;

Academica Clinceni: 39′ Codrea, 59′ Bautista, 78′ Patriche;

FCSB: 68′ Man, 75′ Cristea;

Cu această victorie, FCSB se menține pe locul 2 cu 15 puncte, în timp ce Academica este pe 13 cu 7 puncte.

Etapa viitoare, Clinceni va juca în deplasare cu CS Universitatea Craiova, iar FCSB va primi vizita lui FC Hermannstadt.

dinamo-craiova-liga-1
Craiova continuă startul perfect de campionat și o învinge pe Dinamo pe Arena Națională