Home > Handbal > Victorie clară pentru CSM București în deplasare la Bietigheim

Victorie clară pentru CSM București în deplasare la Bietigheim

csm-bucuresti-bietigheim-champions-league

CSM București a învins-o în această seară în deplasare pe Bietihneim, scor 32-22 (14-10), în etapa a cincea a grupei A din Liga Campionilor.

În prima repriză s-a mers cap la cap până la scorul de 10-10 în minutul 24. Finalul reprizei le-a aparținut bucureștencelor care au reușit să înscrie de patru ori la rând și să intre cu avantaj la cabine, 14-10.

CSM a început tare și partea secundă, iar în mintul 36 conduceau cu 19-11. Până în minutul 41, formația germană a reușit să vină la 16-19. După o serie fabuloasă de nouă goluri la rând, CSM avea pe tabelă în minutul 53, avantaj 29-17. Pe final, formația lui Adi Vasile nu a mai forțat astfel că rezultatul final a fost 32-22.

Pentru Bietihneim au punctat: Schulze (6 goluri), Reimer (4), Lauenroth (3), Smits (2), Jensen (2), Loerper (1), Braun (1).

Pentru CSM au înscris: Omoregie (7), Martin (7), Cvijic (4), Smeets (3), Lazovic (3), Dembele (2), Pintea (2), Cabral (2), Moisa (1), Bazaliu (1).

Cu această victorie, CSM urcp pe primul loc în grupă cu 8 puncte, în timp ce Bietigheim este ultima fără niciun punct.

Următorul meci pentru CSM București în Champions Leauge va fi pe 7 Noiembrie în deplasare cu Ljubljana.

kristianstand-csm-champions-league
CSM București pierde primul meci din Champions League în deplasare la Kristiansand