Home > Fotbal > Dinamo se impune la scor de neprezentare în fața celor de la FC Voluntari

Dinamo se impune la scor de neprezentare în fața celor de la FC Voluntari

dinamo-voluntari-liga-1

Dinamo s-a impus în această seară pe teren propriu, scor 3-0 (0-0), în fața celor de la FC Voluntari într-o partidă contând pentru etapa a 11-a din Liga 1

Paul Anton a deschis scorul în minutul 60 finalizând din interiorul careului o pasă excelentă a lui Valle. Același Valle a dublat avantajul gazdelor în minutul 67, deviind în poartă cu un șut ratat al lui Gol. Tot el a făcut 3-0 în minutul 87, înscriind din apropiere după o minge deviată de Camara din centrarea lui Fabrinni.

Dinamo: Mejias – Sorescu, Puljic, Ehmann, Lopez – Camara, Anton (90+2′ Bani), Gol, Fabbrini (88′ Achim) – Măgureanu (46’ Borja), Nemec (83’ Gueye). Antrenor: Cosmin Contra;

FC Voluntari: Râmniceanu – Grădinaru, Balaur, Achim, Vlad – Borțoneanu (41’ Ricardinho), De Lucas (86′ Ilie), Gheorghe – Mailat, Sanchez, Lopes (56’ Popa). Antrenor: Mihai Teja;

Ovidiu Hațegan – Sebastian Gheorghe, Radu Ghinguleac;

Dinamo: 45+2’ Camara, 85’ Ehmann;

FC Voluntari: 31’ Pablo;

Cu această victorie, Dinamo acumulează 9 puncte și se află pe locul 14 în clasament. Voluntari este pe 10 cu 13 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu FC Argeș, iar FC Voluntari va primi vizita celor de la Academica Clinceni.