Home > Fotbal > Chindia și FC Argeș îsi împart punctele la Giurgiu

Chindia și FC Argeș îsi împart punctele la Giurgiu

chindia-fc-arges-liga-1

Chindia Târgoviște a remizat pe teren propriu, scor 2-2 (2-1), cu FC Argeș în primul meci al etapei a 15-a din Liga 1.

Șerban a deschis scorul în minutul 34 pentru oaspeți, dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Fomba asupra lui Malele. După numai un minut, Chindia egalează grației autogolului lui Deslandes, pe care l-a lovit mingea ricoșată din transversală, iar apoi a intrat în plasă.

Dulca a făcut 2-1 pentru Chindia în minutul 38 cu un șut superb de la 25 de metri. Grecu a egalat în minutul 72, cu un șut din voleu din interiorul careului.

Chindia Târgoviște : Aioani – Martac , Pițian, Fomba, Căpușă – Neguț, Iacob, Dulca, Dumitrașcu – Popa, Florea. Antrenor: Emil Săndoi;

FC Argeș : Greab – Matei, Leca, Deslandes, Mușat – Drăghici, Colli, Șerban, Grecu – Malele, Mediop. Antrenor: Augustin Eduard;

Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ionuț Bobe;

Chindia Târgoviște : 56′ Căpușă, 88′ Dulca;

FC Argeș : 30′ Colli, 65′ Mușat;

După acest egal, Chindia se menține pe 6 cu 20 de puncte, în timp ce FC Argeș urcă pe 15 cu 11 puncte.

Etapa viitoare, Chindia va primi vizita celor de la Poli Iași, iar FC Argeș va juca în deplasare cu FC Botoșani.