Home > Fotbal > Craiova mai face un pas greșit în lupta pentru titlu

Craiova mai face un pas greșit în lupta pentru titlu

Craiova-Astra-Liga-1

Astra și CS Universitatea Craiova au terminat la egalitate la Giurgiu, scor 1-1 (1-1), într-o partidă contând pentru etapa a 17-a din Liga 1.

De Sousa a deschis scorul pentru gazde în minutul 16 cu o reluare din trei metri după o centrare exclentă din lovitură liberă a lui Budescu. Cicâldău a restabilit egalitatea la ultima fază a primei reprize cu un șut imparabil de marginea careului.

Astra : Lazar (27′ Popa) – De Sousa, Găman, Graovac, Bruno – Crepulja – Stahl (46′ Gheorghe), Răduț, Budescu, Șerban (9′ Canadija) – Montini (71′ Merloi). Antrenor: Eugen Neagoe;

Craiova : Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Constantin, Bancu – Nistor (83′ Căpățînă), Mateiu, Cicâldău – Cîmpanu (35′ Bărbuț), Mamut (63′ Ivan), Ofosu (63′ Baiaram). Antrenor: Corneliu Papură;

Radu Petrescu – Mircea Grigoriu, Andrei Constantinescu;

Astra : 29′ Găman, 86′ David Bruno;

Craiova : 13′ Bălașa, 67′ Bărbuț, 90′ Constantin;

După acest egal, Astra ajunge pe locul 12 cu 17 puncte, în timp ce Craiova rămâne pe 3 cu 34 de puncte.

Etapa viitoare, Astra va juca în deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, iar Craiova va primi vizita celor de la Viitorul.