Home > Fotbal > Un nou pas greșit pentru CS Universitatea Craiova

Un nou pas greșit pentru CS Universitatea Craiova

Craiova-FC-Arges-liga-1

CS Universitatea Craiova și FC Argeș au remizat în această seară în „Bănie”, scor 1-1 (0-0), în prima partidă a etapei a 20-a din Liga 1.

Mamut a deschis scorul în minutul 64 pentru olteni, cu un șut din întoarcere din interiorul careului. Trei minute mai târziu, oapeții au restabilit egalitatea prin Malele care a finalizat perfect din marginea careului mic, o minge trimisă excelent la întâlnire de Mezza Colli.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Constantin, Bancu – Nistor, Screciu (39′ Bic), Cicâldău – Ofosu (51′ Vătăjelu), Ivan, Bărbuț (46′ Mamut). Antrenor: Corneliu Papură;

FC Argeș: Greab – Tofan, Maric, Deslandes (40′ Turda), Mușat – Șerban, Meza Colli – Drăghici, Palic (83′ Pablo), Dumitru (82′ Grecu) – Malele. Antrenor: Mihai Ianovski;

Andrei Chivulete – Constantinescu Andrei, Szabo Gero;

CS Universitatea Craiova: 90+1′ Bălașa;

FC Argeș: 82′ Dumitru, 85′ Maric, 90′ Greab;

FC Argeș: 84′ Drăghici;

După acest egal, Craiova se menține pe locul 3 cu 37 de puncte, iar FC Argeș este pe 12 cu 20 de puncte.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu Poli Iași, iar FC Argeș va primi vizita lui Sepsi Sf. Gheorghe.