Home > Fotbal > Remiză albă la Arad între UTA și FC Botoșani

Remiză albă la Arad între UTA și FC Botoșani

uta-fc-botosani-liga-1

UTA și FC Botoșani, au remizat în această seară la Arad, scor 0-0, într-o partidă contând pentru etapa a 24-a din Liga 1.

Cele două formații au avut câte o ocazie mare de a înscrie. Întâi Hora nu l-a putut învinge pe Hankic din postură de unu la unu în minutul 45, iar apoi Keyta l-a remarcat pe Balaur la o reluare din marginea careului mic în minutul 75.

UTA: Balauru – Peteleu, Erico Da Silva, Albu (Ilie ’22), Shliakov – Antal (Buhăcianu ’69), Isac (Roşu ’80), Vorobjovas, Rusu – Roger Rodrigues – Hora (Voinea ’46). Antrenor: Laszlo Balint;

FC Botoşani: Hankic – Braun, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu – Papa, Rodriguez, Ongenda – Al Mawas, Croitoru (Tîrcoveanu ‘9 / Fili ’72), Keyta. Antrenor: Marius Croitoru;

Florin Andrei – Adrian Popescu, Ferencz Tunyogi;

UTA:  Ilie ’56, Voinea ’63, Isac ’74, Erico ’78;

FC Botoşani: Tîrcoveanu ’40, Ongenda ’72;

După acest egal, UTA acumulează 30 de puncte și urcă pe locul 8 în clasament. FC Botoșani este pe 5 cu 37 de puncte.

Etapa viitoare, UTA va juca în deplasare la Gaz Metan Mediaș, iar FC Botoșani va primi vizita celor de la FCSB.