Home > Fotbal > FC Voluntari câstigă duelul ultimelor clasate

FC Voluntari câstigă duelul ultimelor clasate

Poli-Iasi-Voluntari-liga-1

FC Voluntari s-a impus în acestă seară în Copou contra celor de la Poli Iași cu scorul de 2-0 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 25-a din Liga 1.

Ivanov a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 5 punând latul în marginea careului mic la centrarea pe jos a lui Angelov. Același Ivanov a izbutit dubla în minutul 67 după o acțiune personală în care a pătruns în careu din partea dreaptă și a finalizat cu un șut în forță de la 10 metri.

Poli Iaşi: Brănescu – Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Buşu – Flores (60′ Platini), Passaglia, Popa – Stan (5′ Popadiuc, 41′ Vnazo), Duranovic, Vega (46′ Gaitan). Antrenor: Marian Rada;

FC Voluntari: Rîmniceanu – Balaur, Tamaş, Armaş, Briceag – Ilie (75′ Mailat), Droppa (90+1′ Remacle), Ivanov (75′ Ricardinho), Gheorghe – Angelov, Pesic (58′ Tavares). Antrenor: Bogdan Andone;

Radu Petrescu – Radu Ghinguleac, Vlad Bârleanu;

Poli Iaşi: 19′ Frăsinescu, 81′ Baxevanos;

FC Voluntari: 61′ Angelov, 76′ Ricardinho, 85′ Mailat;

Poli Iaşi: 62′ Passaglia;

FC Voluntari: 62′ Angelov;

După această victorie, FC Voluntari acumulează 24 de puncte și urcă pe locul 13 în clasament. Poli Iași este ultima cu 16 puncte.

Etapa viitoare, Poli Iași va juca în deplasare cu FC Argeș, iar FC Voluntari va primi vizita lui Dinamo.