Home > Fotbal > Valentin Mihăilă a înscris primul său gol în Serie A

Valentin Mihăilă a înscris primul său gol în Serie A

mihaila-gol-parma-fiorentina

Valentin Mihăilă a reușit primul său gol în Serie A, în egalul pe care echipa sa Parma l-a obținut în deplasare cu Fiorentina, scor 3-3 (1-2).

Atât Mihăilă, cât și Man au fost rezerve la Parma, cei doi intrând pe parcurs pe teren, în mintutele 46, respectiv 62. La Fiorentina, Louis Mounteanu a fost pe banca de rezerve.

Fiorentina a deschis scorul în minutul 28 prin Martinez Quarta. Oaspeții au egalat în minutul 32 prin Kucka din penaly. La cabine a intrat în avantaj Fiorentina, după reușita lui Milenkovic din minutul 42.

Kurtic a egalat la doi în mintuul 72, reluând centrarea deviată a lui Valentin Mihăilă. Acesta a reușit să a aducă pe Parma în avantaj în minutul 90, reluând imparabil din fața porții centrarea lui Inglese. Faza plecase de la Dennis Man.

Din păcate pentru Parma, la ultima fază a meciului Iacoponi și-a introdus mingea în proprie poartă, iar scorul final a fost 3-3.