Home > Fotbal > Craiova învinge la Mediaș și rămâne aproape de primele două clasate

Craiova învinge la Mediaș și rămâne aproape de primele două clasate

gaz-metan-craiova-liga-1

CS Universitatea Craiova a învins-o în această seară în deplasare pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 2-0 (0-0), în prima partidă a etapei a 27-a din Liga 1.

Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 50 cu un șut din 10 metri după o respingere slabă a defensivei gazdelor. Cicâldău a făcut 2-0 în minutul 60 finalizând simplu din marginea careului mic o minge întoarsă excelent de Ivan.

Gaz Metan: Pleşca – Butean, Larie, Yuri, Velisar – De Moura (Junior ’76), Alceus (Horşia ’76), Romeo (Deaconu ’76) – Chamed, Mateş (Sarr ‘8), Ze Manuel (Morar ’63), Antrenor: Mihai Teja;

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, M. Constantin, Bancu – Mateiu, Bic (Fedele ’81) – Cîmpanu (Camara ’73), Cicâldău (Căpăţână ’87), Baiaram (Constantin ’87) – Ivan (Tudorie ’81). Antrenor: Marinos Ouzounidis;

Lucian Rusandu – Valentin Avram, Mihai Ovidiu Artene;

Gaz Metan: Sarr ’33, Butean ’43, Alceus ’71;

CS Universitatea Craiova: Constantin ’35, Vătăjelu ’78, Fedele ‘85;

Gaz Metan: Chamed ‘79;

Cu această victorie, Craiova acumulează 53 de puncte și se menține pe locul 3 în clasament. Gaz Metan este pe 12 cu 28 de puncte.

Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu Sepsi, iar Craiova va primi vizita celor de la UTA.