Home > Fotbal > CSA și FCSB 2 au remizat în derby-ul ligii a treia

CSA și FCSB 2 au remizat în derby-ul ligii a treia

fcsb2-csa-liga-3

CSA și FCSB 2 au remizat în această după-amiază, scor 1-1 (0-0), în derby-ul seriei a 4-a din Liga a treia.

FCSB a deschis scorul în minutul 73 prin Buziuc care a reluat din voleu imparabil din interiorul careului o minge întoarsă excelent de Adrian Niță. CSA a egalat în al doilea minut de prelungiri prin Huiban cu o lovitură de cap după un corner executat excelent de Călințaru.

După acest egal, CSA acumulează 27 de puncte și se menține pe primul loc al seriei, în timp ce FCSB este pe 2 cu 25 de puncte.

Etapa viitoare, CSA va juca în deplasare cu Progresul Spartac, iar FCSB va primi vizita celor de la Concordia Chiajna 2.

CSA Steaua: Muşat – Călințaru, Beța, Walace, Adi Ilie – Bărbulescu, Enceanu – Răsdan, Chipirliu, Pacionel – Nsiah. Antrenor: Daniel Oprița;

FCSB 2: Târnovanu – Pantea, Nedelcu, Soiledis, Șerban – Simion, Șut, Oaidă – Niță, Buziuc, Popescu. Antrenor: Bogdan Vintilă;