Home > Fotbal > FC Argeș învinge în „Ștefan cel Mare” și este aproape de locurile de play-off

FC Argeș învinge în „Ștefan cel Mare” și este aproape de locurile de play-off

dinamo-fc-arges-liga-1

FC Argeș a învins-o în această seară în deplasare pe Dinamo cu scorul de 2-1 (1-0), în ultimul meci al etapei a 27-a din Liga 1.

Grecu a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 28, finalizând cu un șut în forță din interiorul careului o acțiune personală a lui Malele. Achim a restabilit egalitatea în minutul 71 după ce a fost găsit liber în marginea careului mic de Anton. Malele a adus victoria piteștenilor în minutul 84 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Puljic asupra lui Șerban.

Dinamo: Eşanu – Bejan (Ehmann ’46), Puljic, R. Grigore – Sorescu, Anton, Achim, FIlip – Morsay (Fabbrini ’46), Moldoveanu (Stere ’64), Creţu (Nepomuceno’66). Antrenor: Ionel Gane;

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Maric, Muşat – Mezza Colli (Boldor ’87), Şerban – Grecu (Năstăsie ’78), Palic (Delsnades ’88), Dumitru – Malele. Antrenor: Andrei Prepeliţă;

Ionuţ Coza – Mircea Grigoriu, Marius Badea – Eduard Ioniţă;

Dinamo: Anton ’50, Filip ’85

FC Argeş:

Cu această victorie, FC Argeș acumulează 36 de puncte și urcă pe locul 7 în clasament. Dinamo este pe 14 cu 27 de puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu Poli Iași, iar FC Argeș va primi vizita celor de la Academica Clinceni.