Home > Fotbal > Astra face un paș greșit la Mediaș în lupta pentru play-off

Astra face un paș greșit la Mediaș în lupta pentru play-off

gaz-metan-astra-liga-1

Gaz Metan și Astra au remizat în această seară la Mediaș, scor 0-0, într-o partidă contând pentru etapa a 29-a din Liga1.

Cele două echipe au avut câte o ocazie mare de a înscrie pe parcursul meciului. Gazdele au ratat ocazia de a deschide scorul în minutul 34 prin Ze Manuel al cărui șut din marginea careului a fost respins de Lazar în bară. Astra a replicat în minutul 64 prin lovitura de cap a lui Răduț care a fost respinsă de pe linia porții de De Moura.

Gaz Metan: Pleşca – Yuri, Larie, Horj – Butean, De Moura, Alceus, Velisar (Horşia ’79)– Morar (Valente ’76), Iancu (Ze Manuel ’28/Sarr ’76), Deaconu (Trif ’79). Antrenor: Mihai Teja;

Astra: Lazar – Raspopovic, Hugo Sousa, Graovac, David Bruno – Banu (Canadija ‘6), Boe Kane, Crepulja (Wutrich ’58)– Stahl (Merloi ’75), Montini (Krpic ’46), Gheorghe (Răduţ ’58). Antrenor: Eugen Neagoe;

Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Rareş George Vidican;

Gaz Metan:  Larie ’51, Ze Manuel ’52, Morar ’58, Horj ’73, Yuri ’84, horşia ’90+3;

Astra: Montini ’41, Sousa ’79, Canadija ’84, Boe Kane ’89, Răduţ ’90+4;

După acest egal, Gaz Metan acumulează 30 de puncte și se află pe locul 13 în clasament. Astra este pe 7 cu 37 de puncte.

Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu Viitorul, iar Astra va primi vizita celor de la UTA.