Home > Fotbal > A doua victorie consecutivă pentru Dinamo

A doua victorie consecutivă pentru Dinamo

viitorul-dinamo-liga-1

Dinamo a învins-o în această seară în deplasare pe Viitorul cu scorul de 2-1 (1-0), în ultima partidă a etapei a 5-a din play-out-ul ligii 1.

Morsay a deschis scorul în minutul 62 cu un șut la colțul scurt după ce a fost lansat excelent în careu de Sorescu. Albentosa a făcut 2-0 în minutul 73, după ce defensiva Viitorului nu a putut respinge o minge centrată în careu din corner. JO a făcut 1-2 în minutul 88 finalizând o centrare a lui Benzar.

Viitorul: Cojocaru – Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Pedroso – Matei, Artean, Boboc – Ganea, Tsoumou, Ciobanu. Antrenor: Cătălin Anghel;

Dinamo: Eşanu – Bejan, Puljic, Albentosa – Sorescu, Anton, Răuţă, Gol, S. Filip – Mihaiu, Nemec. Antrenor: Dusan Uhrin;

Colţescu Sebastian – Popescu Adrian, Constantinescu Andrei;

Viitorul: 40′ Marquinhos, 50′ Cojocaru;

Dinamo: 55′ Sorescu, 90+5′ Morsay;

După această victorie, Dinamo acumulează 21 de puncte și se află pe locul 14 în clasament. Viitorul este pe 13 cu 22 de puncte.

Etapa viitoare, Viitorul va juca în deplasare cu Hermannstadt, iar Dinamo va juca în deplasare cu Poli Iași.