Home > Fotbal > Rapid pierde la Călărași și ratează șansa de a urca pe primul loc

Rapid pierde la Călărași și ratează șansa de a urca pe primul loc

dunarea-calarasi-rapid-liga-2

Dunărea Călărași a învins-o în această seară pe teren propriu pe Rapid cu scorul de 3-2 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 7-a a play-off-ului ligii secunde.

Rareș Ilie a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 1 cu un șut dintr-o bucată de la marginea careului. Valentin Alexandru a restabilit egalitatea în minutul 48, finalizând din poziție de unu la unu cu portarul advers o pasă excelentă a lui Bud. Tudoran le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 51 cu un șut la vinclu din marginea careului după o acțiune individuală. Barbu a egalat în minutul 66 cu un șut deviat de la 25 de metri. Valentin Alexandru a adus victoria gazdelor în minutul 73 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Moldovan asupra lui Kanda.