Home > Fotbal > FCSB ratează șansa să revină pe primul loc

FCSB ratează șansa să revină pe primul loc

fcsb-academica-clinceni-liga1

FCSB a remizat în această seară pe teren propriu, scor 2-2 (1-2) cu Academica Clinceni în ultimul meci ale etapei a 7-a din play-off-ul ligii 1.

Olaru a deschis scorul în minutul 20 pentru gazde cu un șut din întoarcere de la marginea careului. Cordea a restabilit egalitatea în minutul 26 cu o lovitură de cap după o centrare a lui Popa. Rusescu a făcut 2-1 pentru Clinceni în minutul 36 cu un șut dintr-o bucată de la 20 de metri. Tănase a făcut 2-2 în minutul 56 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Patriche asupra sa.

FCSB: Vlad (Straton ’46) – Creţu, Haruţ, Cristea, Radunovic – Vînă (Oaidă ’46), Ov. Popescu, Olaru – Moruţan, Tănase, Oc. Popescu. Antrenor: Anton Petrea;

Academica Clinceni: Ureche – Achim, Bilali, Patriche, Dobrescu – Cascini, Cebotaru (Tănase ’73) – Popa (Pîrvulescu ’78), Chandarov (Moulin ’72), Cordea (Pashov ’85) – Rusescu (Markovic ’85). Antrenor: Ilie Poenaru;

Horia Gabriel Mladinovici – Bogdan Gheorghe, Marius Badea – Viorel Nicuşor Flueran;

FCSB: Ov. Popescu ’74;

Academica Clinceni: Chandarov ’57, Bilali ’71, Achim ‘90;

După acest egal, FCSB acumulează 44 de puncte și se află pe locul 2 în clasament. Clinceni este pe 6 cu 26 de puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu Sepsi, iar Academica Clinceni va primi vizita celor de la FC Botoșani.