Home > Fotbal > FC Voluntari aproape să rămână în prima ligă

FC Voluntari aproape să rămână în prima ligă

dunarea-calarasi-voluntari-liga-1

FC Voluntari a învins-o în această seară în deplasare pe Dunărea Călărași cu scorul de 2-1 (1-1), în prima manșă a barajului pentru rămânerea în Liga 1.

Kanda a deschis scorul în minutul 31 cu un lob superb după o minge aruncată în față de Wiktorski. Jefte a restabilit egalitatatea în minutul 41 cu un șut din interiorul careului după ce apărarea gazdelor nu a putut respinge o minge centrată pe jos. Alexandru Vlad a adus victoria ilfovenia în minutul 73 cu o execuție perfectă dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

Dunărea Călărași: Began – Țenea (Rus 46′), Șandru, Wiktorski, Sălceanu – Djuric (Fotescu 79′), Lopez, Cârstocea (Tudoran 46′), Sava (Bud 62′) – Alami (Acolatse 27′), Kanda. Antrenor: Cristi Pustai;

FC Voluntari: Rîmniceanu – Ricardinho, Tamaș, Armaș, Vlad – Ilie (Mailat 36′), Droppa, Tavares (Remacle 36′), Gheorghe (Costin 82′) – Angelov (Lopes 62′), Betancor (Achim 82′). Antrenor: Liviu Ciobotariu;