Home > Fotbal > Dinamo ajunge la al 13-lea meci fără victorie în campionat

Dinamo ajunge la al 13-lea meci fără victorie în campionat

FC Voluntari a învins-o în această seară pe teren propriu pe Dinamo cu scorul de 2-1 (1-1) in ultimul meci al etapei a 16-a din Liga 1.

Deian Sorescu a deschis scorul pentru oaspeți cu o reluare superbă din voleu după o centrare a lui Torje.

Rata a restabilit egalitatea in minutul 19 cu o reluare din marginea careului mic la o centrare pe jos a lui Ricardo.

Gheorge a adus victoria ilfovenilor in minutul 65 dupa o incursiune in careul advers in care i a ridiculizat pe Bani și pe Gluhakovic.

FC VOLUNTARI

Popa – Meleke, Tamaș, Armaș – Ricardinho, Rață, Droppa, Gheorghe, Briceag – Nemec, Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu;

DINAMO BUCUREȘTI

Iliev – Gluhakovic, Grigore, Pinto, Filip – Kainourgios, Răuță – Torje, Bani, Sorescu – Ivanovski. Antrenor: Mircea Rednic;

ARBITRII

Călin Iulian – Gheorghe Bogdan – Bobe Ionuț Marius

Cartonaașe galbene

FC VOLUNTARI : 26′ Armas, 33′ Droppa, 47′ Rață

DINAMO BUCUREȘTI : 90′ Ehamann

Cu aceasta victorie FC Voluntari acumuleaza 28 de puncte si urca pe locul 4 in clasament. Dinano este pe 15 cu 8 puncte.Îmi placeCopiazăRaporteazăEtapa viitoare, ilfovenii vor juca în deplasare la Botosani, iar Dinamo va primi vizita celor de la FC U Craiova.

reghecampf-inainte-craiova-cfr
Reghecampf a anunțat obiectivul Universității în acest final de sezon
kasparek-bokhan-dinamo
Două transferuri de top la Dinamo
6 concluzii după FCSB – Universitatea Craiova 0-2 »  Bucurie mare la Craiova, dar mai ales la Cluj