Home > Fotbal > Dinamo surclasată de Farul la Ovidiu

Dinamo surclasată de Farul la Ovidiu

farul-dinamo-liga-1

Farul Constanța a învins-o în această seară pe teren propriu pe Dinamo cu socrul de 3-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 6-a din Liga 1.

Betancor a deschis scorul în minutul 12 cu un șut din întoarcere din interiorul careului după o centrare excelentă a lui de Nooijer. Același Betancor a făcut 2-0 în minutul 53 cu o execuție fabuloasă din propria jumătate care l-a prins descoperit pe Eșanu care s-a împiedicat. Ganea a făcut 3-0 în minutul 57 cu un șut din interiorul careului după o respingere neconvingătoare a lui Amzar.

Farul: Aioani – Mladen, Larie, Ghiță, De Nooijer (56′ Dusaut) – Artean, Pires (56′ Purece), Ciobanu (73′ Popescu) – Ganea (64′ Sali), Jefte Betancor (65′ Petre), Pitu. Antrenor: Gheorghe Hagi;

Dinamo: Eșanu – Crețu, Giafer, Grigore, Amzar – Răuță (82′ Borcea), Ehmann, Filip – Bani (46′ Mihaiu), Moldoveanu, Sorescu. Antrenor: Dario Bonetti;

Găman George Cătălin – Neacşu George Florin, Popescu Adrian;

Farul: 45+1′ de Nooijer;

Dinamo: 65′ Filip 81′ Grigore;

Cu această victorie, Farul acumulează 11 puncte în clasament. Dinamo este pe 11 cu 6 puncte.

Etapa viitoare, Farul va juca în deplasare cu FC U Craiova, iar Dinamo va primi vizita lui FC Argeș.