Home > Fotbal > Astra o învinge pe Dinamo la Giurgiu

Astra o învinge pe Dinamo la Giurgiu

astra-dinamo-liga-1

Astra a învins-o în această seară pe teren propriu pe Dinamo cu scorul de 2-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 24-a din Liga 1.

Valentin Gheorghe a deschis scorul în minutul 35 executând perfect o lovitură liberă de la 25 de metri. Stahl a făcut 2-0 în minutul 40, cu un șut în forță din prima din marginea careului care l-a lăsat fără replică pe Eșanu.

ASTRA: Popa – De Sousa (68′ Raspopovic), Găman, Graovac (68′ Jovanovic), David Bruno – Canadija, Boe-Kane, Wutrich(79′ Răduț) – Stahl (68′ Crepulja), Montini (81′ Krpic), Gheorghe. Antrenor: Eugen Neagoe;

DINAMO: Eșanu – Sorescu, Puljic, Ehmann, Filip – Nepomuceno (61′ Mihaiu), Răuță (61′ Achim), Anton, Fabbrini (69′ Măgureanu) – Morsay, Gueye. Antrenor: Ionel Gane;

Iulian Călin – Mircea Grigoriu, Ciprian Danșa;

ASTRA: 49′ Sousa, 62′ Boe-Kane;

DINAMO: 38′ Sorescu, 42′ Puljic, 79′ Ehmann, 90+1′ Filip;

După această victorie, Astra acumulează 28 de puncte și urcă pe locul 10 în clasament. Dinamo este pe 12 cu 26 de puncte.

Etapa viitoare, Astra va juca în deplasare cu Academica Clinceni, iar Dinamo va primi vizita celor de la Viitorul.