Home > Fotbal > Dinamo, ultima semifinalistă a Cupei României

Dinamo, ultima semifinalistă a Cupei României

dinamo-dunarea-calarasi-cupa-romaniei

Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a trecut în această seară în deplasare de Dunărea Călărași cu scorul de 3-1 (2-0).

Anton a deschis scorul în minutul 32 cu un șut plasat de la 30 de metri. Același Anton a făcut 2-0 în mintul 44, după ce a reluat din voleu cu pământul o centrare a lui Steliano Filip.

Bejan a dus scorul la 3-0 în minutul 62 trimițând în poartă din cinci metri, o minge respinsă în față de portarul advers. Fotescu a înscris gorul de onoare pentru gazde, mingea sa plouată trimisă din lovitură liberă intrând în poartă.

Dunărea: Krell – Rus, Crişan, Varela,Sîrbu – Ciucur (Bud ’72),Puşcaş, Sava, 17. Cârstocea (Badea ’63) – Tudoran (Calu ’46), Kanda (Fotescu ’63). Antrenor: Cristi Pustai;

Dinamo: Eşanu – Sorescu, Puljic, Grigore, Filip – Achim, Răuţă, Anton (Creţu ’77) – Morsay (Măgureanu ’90), Gueye, Fabbrini (Bani ’84). Antrenor: Ionel Gane;