Home > Fotbal > FCSB câstigă la ultima fază cu Gaz Metan

FCSB câstigă la ultima fază cu Gaz Metan

FCSB-Gaz-Metan-Medias-Liga-1

FCSB a învins-o în această seară pe National Arena pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 1-0 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 26-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Florin Tănase în minutele de prelungiri ale partidei cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Moruțan.

FCSB: Vlad – Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic (56′ Panțîru) – Olaru, Şut (56′ Simion), Oaidă (37′ Vukusic) – Moruţan, Tănase, Oc. Popescu (79′ Vînă). Antrenor Toni Petrea;

Gaz Metan: Pleşca – Butean, Baco, Yuri, Velisar – Moura (83′ Junior), Alceus, Chamed (83′ Deaconu) – Romeo (72′ Ze Manuel), Plumbuitu (9′ Sarr), Valente (75′ Trif). Antrenor: Mihai Teja;

Iulian Călin – Mircea Orbuleț, Mircea Grigoriu;

FCSB: 26′ Oaidă, 50′ Șut;

Gaz Metan: 38′ Baco, 45+2′ Moura, 74′ Valente;

Cu această victorie, FCSB acumulează 57 de puncte și revine pe primul loc în clasament. Gaz Metan este pe 12 cu 28 de puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu UTA, iar Gaz Metan va primi vizita celor de la CS Universitatea Craiova.