Home > Fotbal > Dinamo se împiedică și la Voluntari

Dinamo se împiedică și la Voluntari

fc-voluntari-dinamo

FC Voluntari a remizat în această seară pe teren propriu cu Dinamo, scor 1-1 (0-1), în ultima partidă a etapei a 26-a din Liga 1.

Steliano Filip a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 19 cu un șut senzațional dintr-o bucată de la 20 de metir. Betancor a restabilit egalitatea în minutul 52, finalizând superb cu exteriorul din interiorul careului după un un-doi cu Ivanov.

FC Voluntari: Rîmniceanu – I. Gheorghe (Mailat ’46, Lopes ’90), Balaur (Tavares ’46), Tamaş, Armaş, Briceag (Al. Vlad ’46) – Ivanov, Droppa, Al. Ilie (Costin ’46) – Jefte Betancor, Pesici. Antrenor: Bogdan Andone;

Dinamo: Eşanu – Puljici, Bejan, R. Grigore – Sorescu (Borduşanu ’86), Răuţă (Achim ’40), Anton, S. Filip – Morsay (Moldoveanu ’71), Gueye, Creţu (Fabbrini ’46). Antrenor: Ionel Gane;

Andrei Antonie – Vasile Marinescu, Ionut Bobe;

FC Voluntari: Costin ’72;

Dinamo: Achim ’45, S. Filip ’60, Anton ’75, Fabbrini ’76;

FC Voluntari:  Ivanov ’60;

După acest egal, FC Voluntari acumulează 25 de puncte și se află pe locul 14 în clasament, iar Dinamo este pe 13 cu 27 de puncte.

Etapa viitoare, FC Voluntari va juca în deplasare cu Academica Clinceni, iar Dinamo va primi vizita celor de la FC Argeș