Home > Fotbal > CFR trece cu greu de Dinamo, deși a jucat cu doi oameni în plus mai mult de o repriză

cfr-dinamo-liga-1

CFR Cluj a învins-o în această seară în Gruia pe Dinamo, scor 1-0 (0-0), în ultima partidă a etapei a 29-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Omrani în minutul 80, finalizând simplu din fața porții goale după o incursiune excelentă a lui Păun.

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea (Susici ’75), Vinicius, Burcă, Camora – Bordeianu (Omrani ’46), Hoban (Sigurjonsson ’66), Gâdea (Păun ’10) – Deac, Debeljuh, Costache. Antrenor Edward Iordănescu;

Dinamo: Kongshavn – Sorescu, Bejan, Albentosa, R. Grigore – Gol (Ehmann 77), Răuţă, P. Anton – Mihaiu (Puljici ’41), Nemec (Blejdea ’77), Fabbrini (Moldoveanu ’90). Antrenor Gheorghe Mulţescu;

Marcel Bîrsan – Ciprian Danşa şi Andrei Constantinescu – Florin Andrei;

CFR Cluj: Deac ’45+2, Omrani ’57, Bălgrădean ’90+2;

Dinamo: Anton ‘9, Bejan ’15, Răuţă ’45;

Dinamo: Anton ’31, Bejan ’37;

După această victorie, CFR acumulează 63 de puncte și se află pe locul 2 în clasament. Dinamo este pe 14 cu 27 de puncte.

Etapa viitoare, CFR va juca în deplasare cu CS Universitatea Craiova, iar Dinamo va primi vizita celor de la Academica Clinceni.