Home > Fotbal > România pierde rușinos în fața Georgiei

România pierde rușinos în fața Georgiei

romania-georgia-amical

România a fost învinsă în această seară pe teren propriu de Georgia, scor 1-2 (0-0) într-o partidă amicală disputată la Ploiești.

Mikautzde a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 60, după ce Kiteishvili s-a distrat cu apărarea noastră. Aburjania a dus scorul la 2-0 în minutul 72, deviind de la colțul scurt centrarea lui Lobjanidze. Andrei Ivan a redus din diferență în minutul 79 cu un șut din voleu la colțul scurt după o deviere cu capul a lui Sorescu.

ROMÂNIA: Vlad – Sorescu, Chiricheș-, Nedelcearu, Ganea – Olaru (58′ Cicâldău), Marin (77′ Stanciu), Maxim (58′ Budescu) – Hagi (77′ Keseru), Alibec (58′ Ivan), Tănase; Selecționer: Mirel Rădoi;

Georgia: Kupatadze – Chabradze, Khocholava, Kverkvelia, Azarov – Shengelia (57′ Lobjanidze), Kvekveskiri (57′ Kiteishvili), Aburjania, Okriashvilli, Daushvilli – Mikautazde. Selecționer: Willy Sagnol;

Anastasios Sidiropoulos – Polihronis Kostaras, Lazaros Dimitriadis (Grecia);

ROMÂNIA:

Georgia: 49′ Kvirkvelia;

ROMÂNIA: 42′ Tănase;

Georgia: 65′ Kvirkvelia;

Următorul amical al tricolorilor va avea loc Duminică de la ora 19 în deplasare cu Anglia.

radoi-selectie-romania
Rădoi a anunțat lotul convocat pentru partidele cu Islanda și Liechtenstein
jucatori-selectionati-radoi
Mirel Rădoi a anunțat lotul pentru meciul cu Islanda și înfruntările din Liga Națiunilor