Home > Fotbal > Anglia, galop de sănătate în fața Ucrainei la Euro 2020

Anglia, galop de sănătate în fața Ucrainei la Euro 2020

anglia-ucraina-euro-2020

Anglia a învins-o în această seară la Roma pe Ucraina, scor 4-0 (1-0), în sferturile de finală de la Euro 2020.

Kane a deschis scorul pentru Anglia în minutul 4, după ce a finalizat din marginea careului mic pasa perfectă a lui Sterling.

Maguire a făcut 2-0 în minutul 46 cu o lovitură de cap după o centrare din lovitură liberă a lui Shaw. Kane a dus scorul la 3-0 în minutul 50, marcând cu capul după o nouă centrare excelentă a lui Shaw. Henderson a stabilit scorul final, 4-0, în minutul 63, după o nouă lovitură de cap la o centrare din corner a lui Mount.

Ucraina: Bushchan – Zabarni, Krivţov (Tsigankov ’35), Matvienko – Karavaev, Sidorciuk (Makarenko ’64), Zincenko, Mikolenko – Iaremciuk, Şaparenko, Iarmolenko. Selecţioner: Andrei Şevcenko;

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw (Trippier ’65) – Rice (Henderson ’57), Phillips (Bellingham ’65) – Sancho, Mount, Sterling (Rashford ’65) – Kane (Calvert-Lewin ’73). Selecţioner: Gareth Southgate;