Home > Fotbal > CFR se impune spectaculos în fața lui FCU Craiova

CFR se impune spectaculos în fața lui FCU Craiova

cfr-fcu-craiova-liga-1

CFR Cluj a învins-o în această seară în Gruia pe FCU Craiova cu scorul de 3-2 (2-2), într-o partidă contând pentru prima etapă a noului sezon din Liga 1.

Deac a deschis scorul în minutul 10 cu un șut din întoarcere din marginea careului. Tahiri a făcut 2-0 în minutul 12 cu un șut din prima din marginea careului după ce portarul oaspeților respinsese scărița lui Chipciu.

Bauza i-a readus pe olteni în joc în minutul 22 cu un voleu deviat nefericit de Ciobotariu. Baeten a restabilit egalitatea în minutul 33 cu o lovitură de cap după un corner executat de Albu.

Petrila a adus victoria CFR-ului reluând din trei metri mingea trimisă în fața porții de Omrani.

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Ciobotariu, Graovac, Latovlevici (Camora ’63) – Deac, Hoban (Rodriguez ’64), Tahiri (Costache ’83)- Petrila, Omrani (Debeljuh ’77), Chipciu (Păun ’63). Antrenor: Marius Şumudică;

U Craiova 1948: Gremsl – Negru (Paramatti ’88), Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Asamoah, D. Albu (Albu ’73), R. Baeten – R. Răducanu (Vieira ’73), C. Bălan (Achim ’62), Bauza. Antrenor: Adrian Mutu;