Home > Fotbal > Sepsi obține primul succes din actualul sezon al Ligii 1

Sepsi obține primul succes din actualul sezon al Ligii 1

sepsi-academica-clinceni-liga-1

Sepsi Sf. Gheorghe a învins-o în această seară pe Academica Clinceni cu scorul de 2-0 (0-0), într-o partidă contând pentru prima etapă a ligii 1.

Rep a deschis scorul în minutul 56 dintr-o lovitură liberă deviată de la 20 de metri de poartă. Mitrea a făcut 2-0 în minutul 84 cu un șut de la 30 de metri care a fost scăpat în poartă de portarul Păun.

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas (Dumitrescu ’78) – Gonzalez (Dumiter ’81), Vaşvari, Păun – Aganovic (Rep ’46), Chunchukov (Bojic ’64), Bărbuţ (Askovski ’46). Antrenor; Leo Grozavu;

Academica Clinceni: Păun – Pashov (De Amorim ’88), Bilali, Patriche – Achim, Cioiu (Kazlauskas ’61), Cascini (Ventura ’74), Moulin, Vanzo – Chandarov (Vellios ’61), Gavra (Dumitrache ’74). Antrenor: Ilie Poenaru;