Home > Fotbal > CFR Cluj întoarce scorul după pauză și evită rușinea în Gibraltar

CFR Cluj întoarce scorul după pauză și evită rușinea în Gibraltar

cfr-lincoln-champions-league

CFR Cluj a învins-o în această seară în deplasare pe Lincoln Red Imps cu scorul de 2-1 (0-1), în prima manșă a turului II preliminar din Champions League.

Lincoln a deschis scorul în minutul 45 prin Rosa care a finalizat din marginea careului mic mingea trimisă din prima de Walker. Debeljuh a restabilit egalitatea în minutul 52 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Sigurjonsson. Același Debeljuh a făcut 2-1 în minutul 58 după ce a intereptat o mingea trimisă greșit înapoi de defensiva adversă.

Lincoln: Goldwin – Wiseman, Bernando Lopes, Chipolina, Toscano – Ronan, Yahaya, Rosa – Walker, Kike Gomez – Britto. Antrenor: Raul Castillo;

CFR Cluj: Arlaukis – Susic, Bouhenna, Graovac, Latovlevici – J. Rodriguez, Sigurjonsson – V. Costache, C. Deac, A. Păun – Debeljuh. Antrenor: Marius Șumudică;