Home > Fotbal > Gaz Metan dă lovitura pe National Arena în fața Rapidului

Gaz Metan dă lovitura pe National Arena în fața Rapidului

rapid-gaz-metan-liga-1

Gaz Metan a învins-o în această seară în deplasare pe Rapid cu scorul de 2-1 (1-1) într-o partidă contând pentru etapa a 9-a din Liga 1

Yuri a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 7 cu o lovitură de cap după o centrare din corner a lui Deaconu. Albu a restabitlit egalitatea în minutul 10 dintr-o lovitură liberă bătută excelent de la 20 de metri.

Morar a dat lovitura în minutul 76 înscriind cu un lob superb peste Moldovan după o pasă excelentă a lui Deaconu.

RAPID: Moldovan – Belu, Săpunaru, Grigore, Junior Morais – Crepulja, Albu, Ilie (56′ Sefer) – Carnat (77′ Hlistei), Marzouk (56′ Bălan), Stahl (57′ Alami). Antrenor: Mihai Iosif;

GAZ METAN: Vâlceanu – De Moura, Matricardi, Yuri, Trif (75′ Velisar) – Alceus, Francisco Júnior (82′ Filip) – Horșia (66′ Iancu), Deaconu, Grădinaru (75′ Chamed) – Irobiso (65′ Morar). Antrenor: Ilie Poenaru;

Lucian Rusandu – Imre-Laszlo Bucși, Stelian Slabu;

RAPID: 14′ Morais;

GAZ METAN: 8′ Deaconu, 78′ Albu;

După această victorie, Gaz Metan acumulează 7 puncte și urcă pe locul 14 în clasament. Rapid rămâne pe 2 cu 17 puncte.

Etapa viitoare, Rapid va primi vizita celor de la FC Voluntari, iar Gaz Metan va juca acasă cu Sepsi Sf. Gheorghe.