Home > Fotbal > FCSB se impune la limită în Bănie

FCSB se impune la limită în Bănie

fcu-craiova-fcsb-liga-1

FCSB a învins-o în această seară în deplasare pe FC U Craiova cu scorul de 1-0 (0-0) într-o partidă contând pentru etapa a 9-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul Keseru în minutul 61 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Diallo asupra lui Crețu.

U Craiova 1948: Mogoşanu – Negru, Diallo, Kovacic, Buşu – Asamoah, Albu, Marquet – Ondaan (Vieira ’75), Bălan (Compagno ’65), Sidibe (Raicea ’65). Antrenor: Adrian Mutu;

FCSB: A. Vlad – V. Creţu, A. Miron, Vinicius, Radunovic – Olaru, Ov. Popescu, Oct. Popescu (Cristea ’66) – Cordea (Oaidă ’90), Keşeru (Budescu ’77), V. Gheorghe (Stoica ’66). Antrenor: Edward Iordănescu;

Iulian Călin – Valentin Avram, Romică Bîrdeş – Andrei Antonie;

U Craiova 1948: Asamoah ’56, Sidibe ’63, Compagno ’90

FCSB: Oct. Popescu ’52, Cristea ‘73;

Cu această victorie, FCSB acumulează 15 puncte și urcă pe locul 5 în clasament. U Craiova este pe 12 cu 8 puncte.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu FC Botoșani, iar FCSB va primi vizita celor de la Academica Clinceni.