Home > Handbal > CSM București pierde primul meci din Champions League în deplasare la Kristiansand

kristianstand-csm-champions-league

CSM București, fără Cristina Neagu testată pozitiv cu noul coronavirus, a fost învinsă în deplasare, scor 25-30 (12-14), în cea de a treia etapă a grupei A din Champions League.

În prima repriză s-a mers cap la cap doar până la 3-3 în minutul 5. Apoi danezele s-au desprins la două goluri, 5-3 în minutul 9. Această diferență s-a menținut până la pauză, unde Kristiansand avea avantaj 14-12.

Danezele au început mai bine și partea secundă și s-au desprins la 16-12 minutul 32 și 18-13 minutul 36. Diferența de cinci goluri s-a menținut constant până în finalul partidei care s-a terminat, 30-25.

Pentru Kristiansand au înscris: Arntzen (5 goluri), Yttereng (5), Reistad (4), Mork (4), Sulland (4), Knedlikova (3), Andersen (2), Jonassen (2), Andenaes (1).

Pentru CSM București au punctat: Pintea (7 goluri), Lazovic (7), Martin (6), Perianu (2), Omoregie (1), Dembele (1), Cvijic (1).

După această victorie, Kristiansand se află pe primul loc în grupă cu 6 puncte, în timp ce CSM este pe 3 cu 4 puncte.

CSM va juca următorul meci în Champions League pe teren propriu contra lui Ferencvaros pe 18 Octombrie.