Home > Fotbal > Victorie pentru Edi Iordănescu la primul meci de la revenirea pe banca CFR-ului

Victorie pentru Edi Iordănescu la primul meci de la revenirea pe banca CFR-ului

poli-iasi-cfr-liga-1

CFR Cluj s-a impus în această seară în deplare cu Poli Iași cu scorul de 2-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 12-a din Liga 1.

Ciprian Deac a deschis scorul în minutul 14, cu un șut din interiorul careului după ce Rondon i-a scos excelent mingea. Tot Deac a făcut 2-0 în minutul 78 dintr-un penalty dictat în urma unui fault a lui Baxevanos asupra lui Debeljuh.

Poli Iași: Bosz – Onea, Mihalache, Angiulli (32′ Bușu), Baxevanos, Lopes (32′ Cristea) – De Iriondo, Breeveld (61′ Zajmovic), Passaglia – Stan (3′ Popadiuc, 46′ Mensah), Calcan. Antrenor: Daniel Pancu;

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Ciobotariu, Burcă (46′ Vinicius), Camora – Deac (81′ Aurelio), Soares (67′ Hoban), Djokovic – Chipciu, Rondon (66′ Debeljuh), Costache (76′ Păun). Antrenor: Edi Iordănescu;

Bîrsan Marcel – Nicoară Marius, Gheorghe Bogdan;

Poli Iași: 56′ De Iriondo, 62′ Zajmovic;

CFR Cluj: 54′ Soares, 66′ Chipciu, 74′ Vinicius, 79′ Debeljuh;

Cu această victorie, CFR acumulează 24 de puncte și se menține pe locul 3 în clasament. Poli Iași este pe 14 cu 10 puncte.

Etapa viitoare, Poli Iași va juca în deplasare cu Dinamo, iar CFR va primi vizita celor de la FCSB.