Home > Fotbal > CFR câstigă după pauză în Bănie

CFR câstigă după pauză în Bănie

fc-u-craiova-cfr-liga-1
CFR Cluj s-a impus în această seară în deplasare cu FC U Craiova cu scorul de 2-0 (0-0) într-o partidă contând pentru etapa a 16-a din Liga 1.
Sigurjonsson a deschis scorul în minutul 65 cu o lovitură de cap din cinci metri după o centrare perfectă de pe dreapta a lui Deac. Acesta a făcut 2-0 în minutul 89, finalizând din situație de unu la unu cu portarul advers mingea centrată excelent pe jos de Păun.

FCU CRAIOVA: Mogoşanu – Paramatti, Kovacic, Gajic, Huyghebaert – Asamoah, Albu, Baeten – Sidibe, Cl. Bălan, Ondaan. Antrenor: Eugen Trică;
CFR CLUJ: Hindrich – Manea, Graovac, Burcă, Camora – Bordeianu, Boateng, Deac – Omrani, Debeljuh, Sacko. Antrenor: Dan Petrescu;

Kovacs Istvan – Marinescu Vasile, Artene Ovidiu;

FCU CRAIOVA: 66′ Huyghebaert;
CFR CLUJ: 41′ Sacho, 59′ Omrani, 79′ Burcă;
Cu această victorie, CFR acumulează 42 de puncte și se menține pe primul loc în clasament. FC U Craiova este pe 13 cu 14 puncte.
Etapa viitoare, CFR va primi vizita celor de la Academica Clinceni, iar FC U Craiova va juca în deplasare cu Dinamo.