Home > Liga 1 > CFR se impune la Mediaș la ultima fază

CFR se impune la Mediaș la ultima fază

gaz-metan-cfr-liga-1

CFR Cluj a învins-o în această seară în deplasare pe Gaz Metan cu scorul de 2-1 (1-0) într-o partidă contând pentru etapa a 26-a din Liga 1.

Petrila a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 33 cu o lovitură de cap la capătul unei centrări excelente a lui Omrani.

Filip a restabilit egalitatea în minutul 64 cu o reluare spectaculoasă din marginea careului mic după o cursă de senzația a lui Irobiso.

Neguț a adus victoria campioanei la ultima fază a meciului după ce a profitat de o gravă eroare în defensiva gazului și a înscris din situație de unu la unu cu Buzbuchi.

Cu această victorie, CFR acumulează 64 de puncte și se menține pe primul loc în clasament. Gaz Metan este pe 14 cu 22 de puncte.

Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu Dinamo, iar CFR va primi vizita celor de la Rapid.

Gaz Metan: Buzbuchi – De Moura, Matricardi, Horj, Dobrescu (Chamed ’61) – Junior, Lixandru – Grădinaru (Kanda ’90), Filip, Trif – Irobiso. Antrenor: Ilie Poenaru;

CFR Cluj: Hindrich – Manea (Susic ’83), Graovac, Burcă, Camora – Păun (Neguţ ’72), Boateng, Deac (Bordeianu ’83) – Omrani, Debeljuh (Buş ’65) – Petrila (Sacko ’72). Antrenor: Dan Petrescu;