Home > Liga 1 > Farul, victorie la scor cu FC Voluntari

Farul, victorie la scor cu FC Voluntari

farul-fc-voluntari-liga-1

Farul Constanța a învins-o în această după-amiază pe teren propriu pe FC Voluntari cu scorul de 3-0 (1-0) într-o partidă contând pentru etapa a 26-a din Liga 1.

Adrian Petre a deschis scorul în minutul 15 pentru gazde finalizând din trei metri centrarea pe jos a lui De Noijer. Același Petre a ratat un penalty în minutul 58 după un hent în careu al lui Armaș.

Roberto Moldoveanu a dublat avantajul gazdelor în minutul 72 după ce a profitat de mingea respinsă în față de Popa la șutul lui Dussaut.

Purece a închis tabela la 3-0 în mintul 86, cu o scăriță superbă după mingea deviată perfect de Moldoveanu.

Cu această victorie, Farul acumulează 39 de puncte și se află pe locul 6 în clasament. FC Voluntari este pe 3 cu 43 de puncte.

Etapa viitoare, Farul va primi vizita celor de la FC Argeș, iar FC Voluntari va evolua pe teren propriu contra celor de la Sepsi.

Farul: Aioani – Dussaut (Boboc ’77), Larie, Ghiţă, De Nooijer – Artean (Mladen ’46), Nedelcu, Grameni – Iancu (Purece ’46), Petre (Moldoveanu ’70), Omoh (Ciobanu ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi;

FC Voluntari: Popa – Ricardinho, Ciobotariu, Achim, Armaş – Meleke, Droppa (Tavares ’84) – Costin (Lopes ’57), Budescu (Merloi ’84), Ion Gheorghe – Nemec (Fulop ’70) Antrenor: Liviu Ciobotariu;