Home > Liga 1 > Rapid câstigă din nou un punct cu un om în minus

Rapid câstigă din nou un punct cu un om în minus

rapid-sepsi-liga-1

Rapid și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat în această seară scor de 1-1 (0-0) în primul meci al etapei a 26-a din Liga 1.

Oapeții au deschis scorul în minutul 50 prin Ștefănescu care a reluat din marginea careului mic centrarea perfectă a lui Bărbuț de pe partea dreaptă.

Ioniță a egalat în prelungirile superbei, cu un lob superb de la 20 de metri după o ieșire complet hazardată a lui Niczuly.

După acest egal,, Rapid acumulează 36 de puncte și se menține pe locul 7 în clasament. Sepsi este pe 9 cu 33 de puncte.

Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare cu CFR, iar Sepsi va juca tot pe stadion străin cu FC Voluntari.

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Morais – Albu, Kait – Sefer, Marzouk, Ilie – Vojtus. Antrenor: Mihai Iosif;

Sepsi: Nizuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Gonzales, Aganovic – Bărbuț, Achahbar, Ștefănescu – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi;

Colţescu Sebastian – A1: Neacşu George Florin, A2: Badea Marius;

Rapid: 19′ Ilie;

Sepsi: 37′ Bărbuț, 60′ Păun, 68′ Ștefănescu, 83′ Golofca;

Rapid: 33′ Albu;