Home > Fotbal > Rapid rezistă pe National Arena în fața celor de la FC Botoșani

Rapid rezistă pe National Arena în fața celor de la FC Botoșani

rapid-fc-botosani-liga1

Rapid și FC Botoșani au remizat în această seară pe National Arena, scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 21-a din Liga 1.

Marzouk a deschis scorul pentru gazde în minutul 34 cu un șut senzațional de la 30 de metri care s-a dus sub transversală. Tîrcoveanu a restabilit egalitatea în minutul 52 cu o lovitură de cap din mijlocul careului după o centrare de pe stânga a lui Jaja.

Cu acest egal, Rapid acumulează 32 de puncte și se află pe locul 6 în clasament. FC Botoșani este pe 4 cu 34 de puncte.

Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare cu CS Universitatea Craiova, iar FC Botoșani va primi vizita celor de la Sepsi.

RAPID: Moldovan – Belu, Albu, Dandea, Goge – Sefer, Pănoiu, Crepulja, Stahl – Marzouk, Bălan. Antrenor: Mihai Iosif;

FC BOTOȘANI: Pap – Braun, Dawa, Racovițan, Țigănașu – Edjouma, Papa – Tîrcoveanu, Ongenda, Silva – Roman. Antrenor: Mihai Croistoru;