Home > Liga 1 > Rapid, pas greșit la Mediaș

Rapid, pas greșit la Mediaș

gaz-metan-rapid-liga-1

Gaz Metan Mediaș și Rapid au remizat în această seară, scor 1-1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 24-a din Liga 1.

Goge a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 3, fiind pe fază la mingea respinsă în față de Buzbuchi la șutul lui Marzouk.

Lixandru a restabilit egalitatea în minutul 55 după ce a reluat din fața porții mingea prelungită pe spate de Yuri în urma unui corner.

După acest egal, Gaz Metan se află pe locul 13 cu 24 de puncte, în timp ce Raăod este pe 7 cu 34 de puncte.

Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu Sepsi, iar Rapid tot în deplasare cu FC Voluntari.

Gaz Metan: Buzbuchi – De Moura, Yuri, Horj, Dobrescu – Lixandru, Francisco Junior (Trif ’85), I. Filip – Morar, Irobiso (Chamed ’60), Grădinaru. Antrenor: Ilie Poenaru;

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Goge – Albu (Pănoiu ’84), R. Ilie, Kait – Alami (Ioniţă ’59), Marzouk (Bălan ’73), Stahl (Sefer ’46). Antrenor: Mihai Iosif;