Home > Fotbal > Hat-trick-ul lui Sorescu aduce victoria lui Dinamo cu FC Voluntari.

Hat-trick-ul lui Sorescu aduce victoria lui Dinamo cu FC Voluntari.

dinamo-fc-voluntari-liga-1

Dinamo a învins-o în această seară pe teren propriu pe FC Voluntari cu scorul de 3-2 (1-1), în ultimul meci al primei etape a noului sezon din Liga 1

Fulop a deschis scorul în minutul 14 cu un șut în forță din marginea careului după o minge întoarsă excelent de Lopes. Sorescu a restabilit egalitatea în minutul 44 după ce a driblat doi adversari în careu și a finalizat simplu în stânga portarului. Același Sorescu a adus-o pe Dinamo în avantaj în minutul 59 cu un șut plasat de la 25 de metri. Rață a făcut 2-2 în minutul 65 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Fulop. Sorecu a făcut hat-trick-ul în minutul 72 cu un șut puternic din afara careului deviat de Ricardinho.

DINAMO: Eșanu – Sorescu, Giafer, Dudea, Filip (82′ – Răuță – Crețu, Bani, Anton (64′ Mihaiu), Radu – Moldoveanu (65′ Neicuțescu). Antrenor: Dario Bonetti;

FC VOLUNTARI: Rîmniceanu – Ricardinho, Tamaș, Armaș, Vlad – Rață, Droppa (73′ Rosu) – Ilie, Fulop, Marcelo – Angelov. Antrenor: Liviu Ciobotariu;