Home > Fotbal > Dinamo obține prima victorie din play-off

Dinamo obține prima victorie din play-off

dinamo-fc-voluntari-liga-1

Dinamo a învins-o în această seară pe teren propriu pe FC Voluntari, scor 2-0 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 4-a din play out-ul ligii 1.

Bejan a deschis scorul în minutul 74 după ce a profitat de o respingere greșită a lui Râmniceanu la un corner exectat de Anton. Nemec a făcut 2-0 în minutul 86 reluând din câțiva metri mingea trimisă excelent în fața porții de Sorescu.

DINAMO: Eșanu – Bejan, Puljic, Grigore – Sorescu (90′ Radu), Anton (82′ Achim), Răuță, Gol, Filip – Morsay (61′ Fabrinni), Nemec. Antrenor: Dusan Uhrin;

FC VOLUNTARI: Râmniceanu – Balaur (82′ Lopez), Tamaș, Armaș – Costin, Gheorghe, Droppa, Remacle (46′ Ivanov), Briceag – Betancor (59′ Angelov), Pesic (46′ Garba). Antrenor: Bogdan Andone;

Ovidiu Hațegan – Adrian Ghinguleac, Sebastian Gheorghe;

DINAMO: 58′ Morsay, 72′ Gol;

FC VOLUNTARI: 54′ Costin, 81′ Balaur, 89′ Tamaș;

Cu această victorie, Dinamo acumulează 18 puncte și urcă pe locul 14. Voluntari este pe 12 cu 23 de puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu Viitorul, iar FC Voluntari va primi vizita celor de la FC Hermannstadt.

Hat-trick-ul lui Sorescu aduce victoria lui Dinamo cu FC Voluntari.