Home > Fotbal > A doua victorie consecutivă pentru Gaz Metan în play-out

A doua victorie consecutivă pentru Gaz Metan în play-out

hermannstadt-gaz-metan-liga-1

Gaz Metan Mediaș a învins-o în această seară în deplasare pe FC Hermannstadt cu scorul de 2-1 (2-1), în prima partidă a etapei a 4-a din play-out-ul ligii 1.

Valente a deschis scorul în minutul 19 cu o lovitură de cap din marginea careului mic la o centrare din corner a lui Deaconu. Petrisor Petrescu a restabilit egalitatea în minutul 30 cu un șut de la 20 de metri. La ultima fază a primei reprize, Valente a reușit dubla cu o lovitură de cap după o nouă centrare excelentă a lui Deaconu.

FC Hermannstadt: Figueidero – Măţel (Aosman ’64), Matricardi, Stoica, Opruţ (Vodă ’88) – Addae (Dâlbea ’88) – Belu-Iordache, Alhassan (Sebaihi ’65), Sîntean (Bagarici ’46), Petrescu – Yazalde. Antrenor Eugen Beza;

Gaz Metan: Pleşca – Baco, Yuri, Trif (Larie ’66) – Butean, Moura, Alceus, Deaconu (Roberto Romeo ’67), Velisar – Ciocan (Valente ’15), Morar (Ze Manuel ’56). Antrenor Mihai Teja;

Radu Petrescu – Valentin Avram, George Neacșu;

FC Hermannstadt: 39′ Belu Iordache, 77′ Sebaihi, 78′ Addae, 86′ Stoica;

Gaz Metan: 78′ Moura, 90+2′ Plesca;

Cu această victorie, Gaz Metan acumulează 24 de puncte și urcă pe locul 9 în clasament. Hermannstadt este pe 14 cu 16 puncte.

Etapa viitoare, Hermannstadt va juca în deplasare cu FC Voluntari, iar Gaz Metan va primi vizita lui FC Argeș.