Home > Fotbal > Gaz Metan smulge în extremis un punct cu Academica Clinceni

Gaz Metan smulge în extremis un punct cu Academica Clinceni

Gaz-Metan-Academica-Clinceni-Liga-1

Gaz Metan și Acadenica Clincen au remizat în această după-amiază la Mediaș scor de 1-1 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 20-a din Liga 1.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 54 prin Chunchukov, care a profitat de o neînțelegere între Pleșca și Larie. Sambu a restabilit egalitatea în minutul 83, acesta la răndul lui profitând de o greșeală în apărarea oaspeților

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Baco, Yuri, Trif – Aleceus, Deaconu – Costea (14′ Ze Manuel), Chamed, Horșia (78′ Nițu)- Valente (78′ Sambu). Antrenor: Jorge Costa;

Clinceni: Vâlceanu – Achim, Jutric, Pariche, Dobrescu – Longher (18′ Popa), Ventura, Moulin, Andronic – Chandarov (46′ Rusescu), Chunchukov (75′ Markovic). Antrenor: Ilie Poenaru;

Kovacs Istvan – Marinescu Vasile, Artene Ovidiu;

Gaz Metan: 47′ Ze Manuel, 66′ Valente;

Clinceni: 3′ Ventura, 35′ Moulin, 66′ Achim;

Gaz Metan: 45′ Baco;

După acest egal, Gaz Metan acumulează 24 de puncte și urcă pe locul 9 în clasament. Academica este pe 5 cu 30 de puncte

Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu FC Hermannstadt, iar Clinceni va primi vizita celor de la UTA.