Home > Fotbal > Astra și FC Botoșani termină la egalitate, iar lupta pentru play-off rămâne deschisă

astra-botosani-liga-1

Astra Giurgiu a remizat în această seară pe teren propriu cu FC Botoșani, scor 1-1 (0-1) într-o partidă contând pentru etapa a 28-a din Liga 1.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 43 prin Papa cu un șut sub transversală din interiorului careului. Montini a restabilit egalitatea în minutul 79 cu o lovitură de cap după o centrare din corner a lui Gheorghe.

Astra Giurgiu: Lazar – Raspopovic, H. Sousa, Graovac, D. Bruno – Canadjija (Crepulja ’68), Boje Kane, Pahonţu (Wuethrich ‘6, V. Gheorghe ’55) – Stahl, Krpic (Montini ’46), Răduţ. Antrenor: Eugen Neagoe;

FC Botoşani: Pap – Braun, Chindriş, Meleke, Holzmann – Papa, Florescu – Al Mawas, Ongenda (Tarsa ’72), Keyta (Patache ’72) – Croitoru (Camara ’15, Roman ‘80). Antrenor: Marius Croitoru;

Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu – Florin Andrei;

Astra Giurgiu: Răduţ ’31;

FC Botoşani: Papa ’20, Braun ’31, Holzmann ‘84;

După acest egal, Astra acumulează 36 de puncte și urcă pe locul 7 în clasament. FC Botoșani esttet pe 5 cu 38 de puncte.

Etapa viitoare, Astra va juca în deplasare cu Gaz Metan, iar FC Botoșani va primi vizita celor de la Viitorul.