Home > Fotbal > Astra și Viitorul termină nedecis la Giurgiu

Astra și Viitorul termină nedecis la Giurgiu

astra-viitorul-liga-1

Astra și Viitorul au remizat în această după-amiază, scor 1-1 (0-1) la Giurgiu, într-o partidă contând pentru etapa a 20-a din Liga 1.

Ganea a deschis scorul în minutul 10, îndeplinind o simplă formalitate din fața porții goale după ce șutul lui Mățan a lovit bara. Wuthrich a restabilit egalitatea în minutul 61, fiind pe fază la respingerea Căbuz la șutul lui Montini.

ASTRA: Popa – Graovac, Găman (86′ Jovanovic), Boe Kane – Merloi (46′ Montini), Canadjija, Crepulja, Wuthrich (66′ Stahl), Bruno – Gheorghe, Budescu. Antrenor: Eugen Neagoe;

VIITORUL: Căbuz – Boboc, Dobrosavlevici, Artean, Dussaut (46′ Benzar) – Ciobanu, Arrospide, Babunski (53′ Matei) – Mățan (84′ Pitu), Ganea (75′ Sabala), Grădinaru (54′ Matei). Antrenor: Mircea Rednic;

Ovidiu Hațegan – Radu Ghinguleac, Mihăiță Necula;

ASTRA: 28′ Canadjija, 45+3′ Budescu, 78′ Boe-Kane, 82′ Graovac;

VIITORUL: 22′ Dussaut, 49′ Babunski, 64′ Artean;

După acest egal, Astra acumulează 19 puncte și se menține pe locul 13. Viitorul este pe 8 cu 25 de puncte.

Etapa viitoare, Astra va juca în deplasare cu FC Voluntari, iar Viitorul va juca în „Gruia” cu CFR.